Projekt domu ze schronem

Bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich najbliższych

Postępująca destabilizacja świata, który znamy… Zmieniający się klimat i powodowane tym kataklizmy naturalne… Obecny kryzys energetyczny i kurczenie się zasobów paliw kopalnych… W tych szczególnych czasach mamy prawo czuć się niepewnie i szukać rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo nam i naszym najbliższym. Jednym z takich rozwiązań jest projekt domu ze schronem. Zgodnie z nowelizacją Prawa budowlanego domowy schron o powierzchni do 35 mkw nie będzie wymagał uzyskania pozwolenia na budowę. To otwiera przed inwestorami znacznie szersze możliwości zabezpieczenia się przed wszelkimi typami zagrożeń:

  • militarnymi,
  • katastrofami przemysłowymi,
  • katastrofami naturalnymi,
  • rabunkiem.

Prawidłowo zaprojektowany i wykonany domowy schron zapewnia bezpieczeństwo i autonomię, jednocześnie stawiając na rozwiązania zunifikowane możemy uzyskać najwyższy stopień ochrony w korzystnej cenie. To szczególnie ważne, ze względu na zakres realizowanej inwestycji oraz możliwość jest stosunkowo szybkiej i sprawnej realizacji.

Domowy schron: Projekt domu ze schronem

Planując wykonanie domowego schronu warto rozważyć wybór konstrukcji podziemnej. Rozwiązanie to jest o wiele bardziej bezpieczne, a także bardziej dyskretne. Na zewnątrz widzimy wyłącznie wodoszczelną i ognioszczelną klapę z blachy nierdzewnej, którą można stosunkowo łatwo zamaskować. Dodatkowym atutem konstrukcji podziemnej jest możliwość dowolnego zagospodarowania terenu nad schronem.

Projekt domu ze schronem powinien uwzględniać zastosowanie odpowiednich technologii, dzięki którym mimo tendencjom do występowania zjawiska „punktu rosy” wilgoć nie pojawia się na ścianach nieużytkowanego schronu. Odpowiednia izolacja termiczna pozwala uniknąć problemów związanych z zagrzybieniem ścian wewnętrznych schronu, a co za tym idzie koniecznością jego regularnych remontów i renowacji.

Projekt domu ze schronem: Jaki dom? Jaki schron?

Myśląc o zabezpieczeniu najbliższych na wypadek zagrożeń warto rozważyć budowę domu samowystarczalnego, a więc nieruchomości mieszkalnej, której eksploatacja nie wymaga pozyskiwania energii czy wody pitnej do dostawców zewnętrznych. Niezależność energetyczna, jak również niezależność od wodociągów i kanalizacji pozwala zachować sprawność i wydajność wszystkich instalacji w domu niezależnie od sytuacji. To samo dotyczy schronu. Budując dom ze schronem powinniśmy pamiętać o zastosowaniu w konstrukcji technologii, które umożliwią zachowanie pełnej autonomii schronienia w jak najdłuższym czasie.

Projekt domu ze schronem obejmuje zatem:

  • nowoczesne technologie,
  • precyzyjnie wyselekcjonowane materiały konstrukcyjne i budowlane,
  • instalacje i urządzenia umożliwiające efektywne wykorzystywanie OZE,
  • rozwiązania zapewniające niezależność energetyczną i autonomię.

Inwestorów poszukujących projektów domów ze schronem lub domowych schronów zachęcamy do kontaktu. Specjalizujemy się w projektowaniu w pełni bezpiecznych domów, które cechują się wysokim stopniem autonomii oraz możliwością wykonania budowli podziemnej na działce budowlanej.