Projekt dom energooszczędny

Projekt nowoczesnego i komfortowego domu dla całej rodziny

Rosnące ceny energii, kurczące się zasoby i coraz większa świadomość ekologiczna sprawiają, że projekty domów energooszczędnych cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Nowoczesny dom energooszczędny to nieruchomość charakteryzująca się bardzo wysokimi współczynnikami izolacji ścian i okien, co w połączeniu z zastosowanymi w trakcie budowy  technologiami pozwala wyeliminować mostki termiczne, a co za tym idzie ograniczyć koszty ogrzewania nieruchomości do minimum. Na tym jednak nie poprzestajemy. Każdy projekt domu nowoczesnego energooszczędnego opieramy o sprawdzoną technologię bloczków Ytong Energo Ultra+. Zastosowanie powyższego materiału budowlanego przekłada się na:

  • uzyskanie pożądanych wymogów U,
  • wysoką wydajność materiału budowlanego i wynikający z niej niewielki odpad,
  • możliwość rezygnacji z dodatkowych izolacji, co znacząco obniża koszty robocizny i eliminuje potencjalne błędy przy położeniu drugiej warstwy,
  • odporność materiału na rozwój bakterii, grzybów i pleśni,
  • wysoką trwałość przegród budowlanych w perspektywie czasu.

Projekt: Dom energooszczędny o wysokim standardzie

Wybór budownictwa energooszczędnego nie musi się wiązać z obniżeniem standardu mieszkania. Wręcz przeciwnie. Nowoczesne domy energooszczędne i domy pasywne cechują się wysokim standardem. Są komfortowe, ustawne i można je dowolnie aranżować, dzięki czemu jeszcze lepiej wpisują się w indywidualne potrzeby i oczekiwania mieszkańców.

Energooszczędność jest dla nas bardzo ważna, ale to nie jedyna cecha oferowanych projektów. Zależy nam na bezpieczeństwie i komforcie, dlatego starannie zaplanowaliśmy bryłę każdego budynku. Zrezygnowaliśmy z dekoracyjnych detali na rzecz minimalizmu i prostych form. Ograniczyliśmy liczbę okien od strony drogi do minimum, co ułatwia zachowanie prywatności i  zwiększa komfort użytkowania pomieszczeń, jak również ich ochronę w przypadku wystąpienia ekstremalnych zjawisk pogodowych.

Istotną rolę w naszych projektach odgrywają również rozwiązania bazujące na odnawialnych źródłach energii. Ich celem jest ograniczenie zapotrzebowania nieruchomości na energię z zewnątrz do absolutnego minimum, a nawet uzyskanie całkowitej autonomii energetycznej. To zwiększa poziom bezpieczeństwa nieruchomości, która pozostaje samowystarczalna także w obliczu klęsk żywiołowych oraz kryzysów gospodarczych i politycznych.

Energooszczędny dom: Projekt wzbogacony o dodatkowe udogodnienia

Inwestorów zainteresowanych budownictwem energooszczędnym zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Nasz Zespół odpowie na wszystkie pytania i pomoże w wyborze projektu, który najlepiej spełni oczekiwania Twoje i Twojej rodziny. Projektujemy nowoczesne domy energooszczędne i pasywne. Projekty domów energooszczędnych wzbogacamy dodatkowo o opcjonalne rozwiązania z zakresu gospodarki wodą deszczową, oczyszczania ścieków i pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Dzięki temu nowoczesny energooszczędny dom nie tylko pozwala ograniczyć koszty związane z jego eksploatacją, ale jednocześnie umożliwia pełną autonomię i niezależność od zewnętrznych dostawców mediów.