Bezpieczny dom

Projekt, który zapewni bezpieczeństwo Tobie i Twoim bliskim

Postępujące zmiany klimatyczne prowadzą do ekstremalnych zjawisk pogodowych. Powodzie, burze i huragany stają się udziałem regionów, które nigdy dotąd nie były narażone na tak gwałtowne oddziaływania atmosferyczne. Jednocześnie trwające na świecie konflikty zbrojne sprawiają, że coraz częściej boimy się o bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych Bezpieczny dom to koncepcja, którą stworzyliśmy w odpowiedzi na bieżące potrzeby, a zarazem obawy inwestorów. To nieruchomość, której zadaniem jest zapewnienie optymalnego poziomu bezpieczeństwa, tak pod względem odporności konstrukcji na oddziaływania atmosferyczne, jak i niezależności energetycznej i własnego dostępu do wody pitnej i użytkowej. Projekt dom bezpieczny zakłada również wysoki komfort mieszkania, jaki uzyskujemy poprzez realizację obiektu gotowego w wysokim standardzie.

Dom bezpieczny: Co zyskuję jako inwestor?

Przygotowując się do budowy własnego domu warto odpowiedzieć sobie na jedno podstawowe pytanie: „Jaki powinien być mój dom?”. Dla większości inwestorów najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa. W tym celu instalują oni różnego rodzaju systemy ostrzegające o włamaniu oraz blokady antywłamaniowe. Jednak włamywacze to nie jedyne zagrożenie, z jakim musimy się obecnie liczyć. Coraz bardziej realne są zagrożenia płynące z:

  • ocieplenia się klimatu,
  • konfliktów zbrojnych,
  • kurczenia się zasobów energetycznych,
  • kurczenia się zasobów wody pitnej.

W takiej sytuacji dom bezpieczny zyskuje zupełnie nowe znaczenie, a projekt nieruchomości powinien uwzględniać szereg rozwiązań technologicznych umożliwiających uzyskanie niezależności od mediów dostarczanych z zewnątrz, w tym wody, energii elektryczne i energii grzewczej. Bardzo ważna w koncepcji niezależnego energetycznie domu bezpiecznego jest również odpowiednia gospodarka odpadami, w tym przede wszystkim ściekami.

Projekt: Dom bezpieczny z dodatkowymi udogodnieniami

Projekt dom bezpieczny oferuje bezpieczeństwo na poziomie architektonicznym i energetycznym. Bezpieczny dom jest projektowany w taki sposób, aby skutecznie opierać się kataklizmom naturalnym, jednocześnie zapewniając niezależność od mediów dostarczanych przez dostawców zewnętrznych. Jeśli zależy Ci na niezależności energetycznej, bezpieczeństwie i ekologii wybierz dom bezpieczny. Projekt nieruchomości obejmuje zastosowanie materiałów i technologii domów energooszczędnych z elementami domów pasywnych. Dodatkowo oferujemy rozwiązania, dzięki którym nasze domy są samowystarczalne, neutralne pod względem emisji i autonomiczne. Rozwiązania te obejmują m.in.:

  • dodatkowy obieg wody deszczowej do wszystkich toalet, uzdatniacze wody, zbiorniki na deszczówkę, bio-oczyszczalnie bezobsługowe z uzyskiem oczyszczonej w 95% wody,
  • rozwiązania systemowe budowy ścian,
  • rekomendacje w kwestii doboru okien, drzwi i bram garażowych,
  • system wentylacji mechanicznej z rekuperacją,
  • projekt windy osobowej,
  • konkretne rozwiązania w zakresie fotowoltaiki.

Osoby zainteresowane możliwością budowy domu bezpiecznego zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze optymalnego projektu.