ENERGIA - niezależnosć i ekologia

Niezależność energetyczną uzyskujemy poprzez instalację fotowoltaiczną z odpowiednimi komponentami. Jej sprawność jest uzależniona od mocy wykorzystywanych w siedlisku urządzeń, głównie grzejnych oraz systemu budowy domu opartego na parametrach pasywności.

Nie korzystamy z polskiej, brudnej i drogiej energii sieciowej.

 

Własna domowa energia w naszym opracowaniu to hybrydowa instalacja fotowoltaiczna z panelami PV Full Black o mocy 10kW z inteligentnym falownikiem oraz magazynem energii o mocy 5kW (z możliwością rozbudowy).

 

Instalacja hybrydowa  uniezależnia nas od awarii sieci energetycznej i w razie potrzeby umożliwia dodatkowe zasilanie zewnętrzne. To nie jest schemat prosumencki, który w Polsce nie ma praktycznego zastosowania. Większość naszych sieci przesyłowych jest jednokierunkowa i nie można odebrać wyprodukowanego przez na prądu, on zostaje uziemiony.

 

Nie możemy zaprojektować układu paneli PV, gdyż nie są nam znane dane lokalizacyjne posesji i zorientowanie kierunkowe. Taką dodatkową usługę możemy wykonać dokonując weryfikacji przydatności wybranego projektu.

 

Możemy - i czynimy to w dodatkowym opisie  - dokonać wyboru typu paneli PV, rodzaju falownika i magazynu energii dbając zarazem o kompatybilność całego zestawu.

 

Przekazujemy również informację, jak powinna być wykonana dachowa instalacja fotowoltaiczna, aby domownicy mogli komfortowo i bezpiecznie z niej korzystać – instalacja działa bowiem na zasadzie prądu stałego, który wymaga dodatkowych zabezpieczeń, głównie przeciwpożarowych.