BEZPIECZEŃSTWO użytkowników

Dla nas to pojęcie nie dotyczy li tylko ochrony przed włamaniem. Bezpieczny dom ma za zadanie eliminować skutki gwałtownych zjawisk pogodowych, niepokojów społecznych wywołanych problemami gospodarczymi, jako efekt zmian klimatycznych oraz oczywiście konfliktów zbrojnych i skażeń.

 

Wymagania, jakie postawiliśmy sobie za cel w projektowaniu domu bezpiecznego:

- Samowystarczalność - niezależność od wszelkich niedoborów wody, prądu, chłodu latem i ciepła zimą.

- Bezpieczne, stabilne dachy. Większość budowanych w Polsce domów absolutnie nie jest przygotowana na bardzo silne wiatry, które wraz z nadchodzącymi zmianami w klimacie Ziemi będą się jedynie potęgować. Problem latających dachów nie został również dostrzeżony przez ustawodawców. My ten brak eliminujemy.

- Przed architektami postawiliśmy zadanie: ograniczenie podcieni, wykuszy i absolutny brak okapów. Żadnych elementów mogących spotęgować dodatkowe zawirowania wichur w obrębie budynku.

- Zastosowanie omawianej w dziale Woda retencji wody, czyli odbieranie wody opadowej przez podziemne zbiorniki na deszczówkę wraz z systemem rozsączania ogranicza lokalne podtopienia podczas coraz częściej zdarzających się nawałnic.

- W zakresie bezpieczeństwa przed włamaniem wprowadzamy nie tylko bezpieczne drzwi i ramy okienne ale również szkło bezpieczne Stadip w klasie P5A – RC2.

- Szkło musi być również odporne na silny napór wiatru. Dlatego też zewnętrzne szyby muszą mieć zwiększoną grubość i sztywność.

- Ważnym a pomijanym detalem są bezpieczne schody w domu. Stosujemy tylko schody zabiegowe, jako jedyne bezpiecznie rozwiązanie biegów.

 

I wreszcie flagowy element Fortecy klimatycznej – SCHRON kategorii P. To nie ukrycie. To prawdziwy schron mający zabezpieczyć mieszkańców przed pożarem, nawałnicami i wichurami, złodziejami, zamieszkami, skażeniami chemicznymi, biologicznymi, nuklearnymi oraz ostrzałem.