NASZA MISJA

Czy ktoś pamięta, dlaczego w filmie Nolana Interstellar ludzie szukają innej planety do życia? Narracja skupia się na wątku science-fiction i tylko wizualizuje skutki zmian klimatycznych – susze i erozja gleby powodują zamiecie pyłowe, uprawy tylko najodporniejszych roślin np. kukurydzy, dodatkowo pożary, migracje, głód i choroby. To już się zdarzyło. Zbytnio eksploatowana gleba, brak płodozmianu i do tego dekada suszy spowodowała zjawisko zwane Dust Bowl w USA na Wielkich Równinach przez całe kryzysowe lata 30-te XX wieku. Prawie wiek temu – wyparta retrospekcja – dawno i daleko.

Eksperci WWF prognozują, iż zostaniemy zmuszeni do budowania domów zdolnych przetrwać ekstremalne zjawiska pogodowe: powodzie, burze, huragany. Suma opadów dla Polski pozostanie taka sama, ale zmieni się ich intensywność. Będą to gwałtowne ulewy podczas długich okresów suszy. Polsce już teraz grozi bardzo szybko postępujące stepowienie i to głównie pasa centralnego odpowiedzialnego za rolnictwo. Jak to się kończy? Niedobór i bardzo drogie produkty rolne, zamiecie pyłowe, brak wody, zanieczyszczone powietrze. A co potem? Niepokoje społeczne, migranci klimatyczni u wrót i państwo coraz bardziej opresyjne, nakierowane na niwelację niepokojów kosztem działań pro-klimatycznych.


Destabilizacja znanego nam świata to nie tylko zmiany klimatyczne i niszczenie planety w obecnym antropocenie. To również zagrożenie wojenne nadchodzące ze wschodu i nieprzewidywalna polityka wewnętrzna Rosji tworząca zindoktrynowane, wrogie Okcydentowi społeczeństwo.


Mam nieodparte wrażenie, iż zarządzający naszymi podatkami (globalnie) kierują się zasadą Nie patrz w górę.. Zawsze spóźnieni, zawsze nagle obudzeni i zdziwieni. 


Komercyjny projekt, który przekazujemy naszym potencjalnym Klientom wynika zgoła z odmiennej zasady, gdyż jest to …  CZAS NA TOTALNĄ REWOLUCJĘ W BUDOWIE SIEDLISK.

Przedstawiamy fortece klimatyczne. Bezpieczne, intymne, samowystarczalne, energooszczędne, czyste ekologicznie, funkcjonalne i atrakcyjne  architektonicznie.


Ewa Leszczyńska