• Slider 48
projekt domu

FORTECA KLIMATYCZNA - IDEA

projekt domu

FORTECA KLIMATYCZNA - IDEA

powierzchnia użytkowa - 242,5 m2
powierzchnia całkowita - 265,8 m2
powierzchnia zabudowy - 237,4 m2
Wizualizacje
Wizualizacje
Wizualizacje

CZAS NA TOTALNĄ REWOLUCJĘ W BUDOWIE SIEDLISK.

Przedstawiamy koncepcję architektoniczną Fortecy klimatycznej. Absolutne skondensowanie naszej idei – ZIELONY, SAMOWYSTARCZALNY LUKSUS

 

Architektura – oryginalny, funkcjonalny luksus.

Czy luksus musi mieć formę dworku? Ależ nie.

Luksus we współczesnej architekturze to funkcjonalne, modernistyczne bryły. Luksus tkwi w oryginalności a nie powtarzalności form.

I taki właśnie jest nasz projekt, dodatkowo wzbogacony o atrium, które integruje wszystkie strefy domu zapewniając zarazem prywatność, a także poprzez innowacyjne rozwiązanie mobilnej jadalni zyskuje dodatkową funkcję.

Wnętrze z czytelnym podziałem na strefy dzienne, nocne oraz techniczne

 

Dom autonomiczny – niezależny od mediów, samowystarczalny i zerokosztowy

Nowatorskie rozwiązania technologii ogrzewania i pasywnego chłodzenia, idealnie filtrowanego powietrza wraz z nawilżaniem kanałowym, pełnym uzdatnieniem wody, dodatkowym obiegiem szarej wody do spłuczek, własną wodą studzienną i własnym prądem z paneli PV wraz z magazynem energii powodują niezależność od mediów i stanowią o zdrowiu użytkowników.

 

Design biofilny – zieleń wewnętrzna uzupełnia zieleń zewnętrzną.

Jesteśmy genetycznie zaprogramowani potrzebą życia w harmonii z naturą. Dlatego też zaprojektowaliśmy dach pokryty zielenią wraz z zacienionym bluszczem krużgankiem. To dodana przestrzeń biologicznie czynna, podobnie, jak „zielone” ogrodzenie od strony ulicy i „zielone” ściany.

Unikalnym rozwiązaniem jest wprowadzenie zieleni do wieży z klatką schodową i hallu wejściowego. Teren został też wzbogacony o ogród warzywny i szklarnię oraz mini-fosę stanowiącą kurtynę nawilżającą przed domem.

Widok z ogromnych okien master bedroom na pierwszym piętrze i salonu to marzenie każdego z nas.

 

Na zdrowie

Nasze projekty to przyjazna architektura pobawiona całkowicie trujących LZO zorientowana na zdrowie mieszkańców.

 

Dom bezpieczny

Podróżujecie Państwo?

Wystarczy opuścić rolety zamykające wielkie przeszklenia od strony ogrodu a cały dom staje się niedostępny dla „intruzów”.